התחבר | הרשמה
שכחת סיסמה

סיסמה ישלח אליך לדואר אלקטרוני.

 

ברוכים הבאים

גאורגיה והיין הגאורגי

כלכלת גאורגיה היא עתיקת יומי והייתה מבוססת תמיד על חקלאות ותיירות. היסטורית גאורגיה עשירה בתרבויות שונות שפלשו לתוכה והטמיעו בתוכה את מנהגיהן ואורחות חייהן, בין אם לחיוב או לשלילה.
בעת האחרונה הרפורמה הדרסטית ביותר היא המעבר מכלכלה קומוניסטית בימי השתייכותה לברית המועצות לכלכלה קפיטליסטית מתקופת הכרזת עצמאותה.
לאור הנופים עוצרי הנשימה החבויים בה, מהרי הקווקז ועד לחופי הים השחור , לא קשה להסביר את השגשוג התיירותי , כולל תיירות המרפא והספא , הרוחש בגאורגיה. אבל הבא נתמקד בחקלאות. עיקר החקלאות בגאורגיה מתמקדת בעיבוד הדרים, תה וענבים. היבולים העיקריים בגאורגיה הם ענבים, פירות הדר, אבטיחים, מלונים, דלעות. היין מופק בשיטה המסורתית.
ייצור היין בגאורגיה החל בשנת 5000 לפני הספירה על פי הערכות ארכאולוגיות. על פי הערכות אלו, תחילת הדרך של הפקת היין החלה בין היתר באיראן ובגאורגיה. מכאן שזני הענבים והדרכים המסורתיות להפקת היין הן עתיקות מאוד בגאורגיה ולפי מביני עניין היין הגאורגי יכול להתחרות ביינות צרפתיים, איטלקיים ועוד.
היינות המיוצרים בגאורגיה הם מתוקים או חצי מתוקים ומאוחסנים בקנקנים עשויים מחימר . קנקנים מסורתיים אלו חתומים בשעווה כמו הימי קדם.
עיקר גידול הגפנים בגאורגיה הוא בעמקים של דרום הקווקז .
תעשיית היין שזורה בתרבות הגאורגית . העם הגאורגי, הרואה בהכנסת אורחים ערך מקודש , הרואה באורחים שלו שליחים של אלוהים , רואה ביין שלו אמצעי ייחודי שלו להנעים את זמנם של אורחיו וגאה בכך מאוד.
היין מוזכר גם בדת וגם במיתולוגיה הגאורגית. החל מקדושים המחזיקים בידיהן ענפי גפן בשילוב עם הצלב ועד לאלים קדמונים הסוגדים ליין ולסגולותיו.
כיום, יצוא היין ככלל ולרוסיה בפרט הוא ענף כלכלי מרכזי בגאורגיה. בשנת 2006 טענה רוסיה שהיין מגאורגיה מכיל שאריות של חומרי הדברה וזיופים ופסלה את יבוא היין מגאורגיה. עניין זה גרר משבר דיפלומטי, בעקבותיו שלחה גאורגיה את היין המיוצא לבדיקה בארצות באירופה, שם נמצא תקין.
בישראל אין יבוא משמעותי של יין גאורגי. מרבית היהודים יוצאי גאורגיה המתגוררים בישראל הם שומרי כשרות ויין זה אינו עומד בקריטריונים שלהם.

ייו הגאורגי

ייו הגאורגי